חסכון בדלק
יוסקה
חבר בדיטיילינגפורום

חסכון בדלק

הודעהעל ידי יוסקה » 12/05/2017 ב- 20:06

זו שאלה שלא קשורה לדיטיילינג. ידוע שמזגן מבזבז יותר דלק וגם חלון/חלונות פתוחים בזמן נסיעה מבזבזים דלק. מה לדעתכם יותר חסכוני בדלק בימי קיץ החמים -- לנסוע עם חלונות פתוחים או לנסוע עם מזגן דלוק? לא שאני כזה קמצן, זו סתם שאלה שמסקרנת אותי. מבחינתי 2 האפשרויות טובות, רק סתם תוהה מה חסכוני יותר בדלק.

(יודע שיש הבדלים שאי אפשר למדוד כמעט, שזה באמת תלוי. הרי למזגן יש כמה עוצמות - נסיעה עם עוצמה חלשה מבזבזת מן הסתם פחות מעוצמה 4, וחלון פתוח אפשר להשאיר אחד או שניים וזה תלוי אם נוסע באיילון או בעיר, אבל בכל זאת שואל).

Y-K-R
חבר בדיטיילינגפורום

Re: חסכון בדלק

הודעהעל ידי Y-K-R » 13/05/2017 ב- 10:15

יוסקה
חבר בדיטיילינגפורום

הודעהעל ידי יוסקה » 13/05/2017 ב- 20:30

חחח תודה.

יוסקה
חבר בדיטיילינגפורום

הודעהעל ידי יוסקה » 13/05/2017 ב- 20:31

יש מצב שהם הפעילו את המזגן על פול ווליום. במצב כזה ברור שהוא יבזבז יותר דלק. אני מסתפק בד"כ ברמה 1.

תראה מה אחד כתב שם -

They needed to test the same vehicle, and at different speeds. One source gives the window drag having a worse effect on gas mileage over 55 mph, which is the speed most folks drive most of the time. It also needs to be tested with air at lower settings, with windows partly open to different degress, etc, etc. Nothing conclusive was revealed here.........

או זה --

the only true test would be to test the SAME sedan with the A/C on and then again with the A/C off. not two different SUVs. also, please test a 3rd way, the way i drive. i drive with a/c on lowest setting and all windows 3-4" open. and its most efficient.

i also added those vent visor/deflectors in all 4 windows to optimize airflow and aerodynamics and to keep car cooler when parked. and these are key in keeping cabin cool because the roof radiates heat ibto cabin and must be cooled down and airflow parked and driving help do that.

test this, because after 5 years of experimenting in very hot summers, i find it works best to balance energy use, mileage and comfort. bust that one

ehudik
חבר בדיטיילינגפורום

הודעהעל ידי ehudik » 13/10/2019 ב- 09:43

מבחינת חיסכון- חלונות פתוחים לא..?